Bizi Takip Edin
movenpick

Sanayi

BURHANİYE OSB’DEKİ FABRİKALAR FAALİYETE GEÇMEYE BAŞLADI

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde 450 dekarlık alanda ve 35 parselde kurulan OSB’de faaliyete geçen fabrika sayısı 7 oldu.

Yayınlandı

Tarih

Burhaniye’de Balıkesir ekonomisine katkı sunması için oluşturulan Zeytin ve Zeytin Ürünleri İşleme İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) fabrikalar birer birer hizmete girerken, fabrika sayısı da 7’ye çıktı.

SON MODEL TEKNOLOJİ EKİPMANLARI

OSB’de ilk süt ürünleri tesisi de özel bir mandıra firması oldu. İlçenin en eski Süt ve Süt Ürünleri Tesisi olan Gediz Mandırası da Burhaniye Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yerini aldı. Mandıra, akıllı, sistem son model teknolojik ekipmanları ile üretime başladı.

YÜZDE 65 GERİ ÖDEMESİZ HİBE DESTEĞİ

Eski Tariş Müdürü İsmail Çancı da OSB’deki faliyette olan işletme için, “Makine ve ekipmanlarının tedarikinde, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun (TKDK) süt ürünleri işleyen yöresel firmalara verdiği yüzde 65 oranındaki geri ödemesiz hibe desteği aldık. Tesis, AB standartlarında hijyenik olarak üretim faaliyetlerine başladı. Yeni kurulan tesis Balıkesir için bir kazanım ve iş kapısı oldu. Yaklaşık 12 milyon lira yatırım değerine sahip yeni tesis, ilçe, il ve ülke ekonomisine yeni bir ivme getirecek. Özellikle Burhaniye bu tip katma değerli yatırımlar ile her geçen gün sürdürülebilir kalkınma hedefinde doğru bir şekilde ilerliyor.” dedi.

Reklam
Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum Yapın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sanayi

BOR OSB’DE 7 FİRMAYA ARSA TAHSİSİ YAPILDI

Niğde Bor OSB Yönetim Kurulu, Vali Mustafa Koç, başkanlığında gerçekleştirildi. Yatırımcılara müjde niteliğinde arsa tahsisi sağlandı.

Yayınlandı

Tarih

Bor Karma ve Deri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi adına Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Yılmaz Şimşek tarafından,  Vali Koç’un katılımları ile 7 firmaya toplamda 217 bin 530 metrekare arsa tahsisi yapıldı.

Kısa süre içerisinde inşaat faaliyetlerine başlayacak yatırımcılar, 2023 yılında yatırımlarını tamamlayarak Niğde ve ülke için istihdam ve ekonomiye katkı sağlayacak.

Okumaya Devam Et

Sanayi

BAŞKAN TEKLİ: “KABIMIZA SIĞMIYORUZ”

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi sanayicileri ile bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu.

Yayınlandı

Tarih

MTOSB Model Fabrika’da sanayiciler ile sabah kahvaltısında bir araya gelen Vali Pehlivan’a, MTOSB Başkanı Sabri Tekli, MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan, Başkan Vekili Veysel Memiş, Yönetim Kurulu Üyeleri Seyfetullah Işık, Kürşat Haddat, Denetim Kurulu Üyeleri Hasan Yıldırım ve Yılmaz Akyüz, Bölge Müdürü Halil Yılmaz eşlik ettiler.

Toplantıda konuşan MTOSB Başkanı Sabri Tekli, Mersin’e daha çok sanayi alanı kazandırmak için hareket ettiklerini kaydederek, ‘Sanayicilerimiz kabına sığmayan bir yapı içerisinde çalışıyorlar. Yeni yatırım alanları, yeni istihdamlar için şu an 400’ü aşkın müracaat var. Biz de yönetim kurulu olarak yeni sanayi alanları yaratabilmek için çalışıyoruz.  4. Bölgemizin sonuna geldik. Hedefimiz kısa süre içerisinde 4. Bölgemizin tahsislerini tamamlayarak, 5. Ve 6. Bölgelerin resmi çalışmalarına başlamak’ dedi.

Yaklaşık 2 saat süren toplantıda Mersin Valisi Pehlivan yaptıkları çalışmalardan dolayı sanayicilere teşekkür etti.  MTOSB Sanayicileri ise dilek ve önerilerini Vali Pehlivan ile paylaştılar.

Okumaya Devam Et

Sanayi

KADIN SANAYİCİLERDEN SÜTCÜ’YE ZİYARET

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Kadın Sanayiciler Platformu, AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü’ye seçimleri yeniden kazandığı için tebrik ziyaretine gitti.

Yayınlandı

Tarih

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Kadın Sanayiciler Platformu, AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Ziyarette Kadın Sanayiciler Platformunun çalışmalarına ilişkin bilgi alışverişinde bulunuldu.

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) 16’ncı olağan genel kurulu seçimlerini yeniden kazanan Sütcü’nün ziyaretine Kadın Sanayiciler Platformu üyeleri geldi. Yönetim Kurulu Başkanlığına yeniden seçilen Bekir Sütçü, ev sahibi olarak konuklarının ziyaretinden duyduğu mutluluğu dile getirdi. Sütçü, AOSB’nin ülkesini seven ve bu sevgiyle üreten sanayicileri ile büyüdüğünü, güçlendiğini söyledi.

Okumaya Devam Et

web tasarımı

Reklam

Trendler

Copyright © 2022 Sanayi Gazetesi - Tüm hakları saklıdır.