Bizi Takip Edin
movenpick

Sanayi

ÇAĞDAŞ SAYGI, POLİSAN KİMYA’NIN YENİ GENEL MÜDÜRÜ OLDU

Holdingde 14 yıldır çeşitli görevlerde bulunan ve son olarak grubun Yunanistan’daki fabrikası Polisan Hellas’ı yöneten Çağdaş Saygı, Polisan Kimya’nın yeni genel müdürü oldu.

Yayınlandı

Tarih

Grubun Yunanistan’daki fabrikası Polisan Hellas’ı yöneten Çağdaş Saygı, Polisan Kimya’nın yeni genel müdürü oldu. Polisan Holding’den yapılan açıklamaya göre, boya, kimya ve liman işletmeciliği alanındaki yatırımlarıyla dikkat çeken ve yarım asrı aşkın bir süredir Türkiye ekonomisine değer katan holding, grubun en eski şirketi olan Polisan Kimya’nın yönetiminde değişikliğe gitti.

Holding, formaldehit ve reçineleri ürün grubunda Türkiye’nin en önemli üreticisi olan Polisan Kimya’nın genel müdürlüğüne grup içinden bir ismi getirdi.

Holdingde 14 yıldır çeşitli görevlerde bulunan ve son olarak grubun Yunanistan’daki fabrikası Polisan Hellas’ı yöneten Çağdaş Saygı, Polisan Kimya’nın yeni genel müdürü oldu. Balkanların tek granül pet üreticisi olan ve dünyanın önemli markalarına ürün üretimi yapan Polisan Hellas’ta başarılı bir grafik sergileyen Çağdaş Saygı, Polisan Kimya’nın ‘kapasite arttırımı, yeni ürün yatırımları ve ihracat odaklı büyümeden’ oluşan 2025 stratejisini yürütecek.

Kapasite artırımını, yeni ürün çalışmalarını, ihracat ağırlıklı büyümeyi hedefleyen strateji kapsamında Çağdaş Saygı, ilk olarak, 2021 yılında temelleri atılan Endüstri 4.0 tabanlı yeni üretim tesisinin açılışını gerçekleştirecek. Yılın üçüncü yarısında açılması beklenen yeni tesis ile birlikte yıllık 150 bin olan formaldehit ve reçineleri üretiminde yüzde 30’luk kapasite artırımı bekleniyor.

“POLİSAN KİMYA YENİ DÖNEMDE YENİ ÜRÜNLERE ODAKLANACAK”

Reklam

Açıklamada görüşlerine yer verilen Polisan Kimya Genel Müdürü Çağdaş Saygı, 22 kişilik Polisan Kimya Ar-Ge ekibinin de yeni ürünler üzerinde çalıştığını duyurdu.

Saygı, şunları kaydetti: “Şu anda Polisan Kimya Ar-Ge Merkezimiz çok yoğun bir mesai ile çalışıyor. Özellikle yalıtım faaliyetlerinde kullanılan taş yünü için bağlayıcı görevi gören, ayrıca mobilya sektörü için stratejik önemde olan fenol reçinesi tarafında katma değeri yüksek yeni ürün çalışmalarımız var. Bu yeni ürünlerimizin üretimini Endüstri 4.0 tabanlı yeni tesisimizle yapmayı planlıyoruz. Raf ömrü uzun, inovatif yönü güçlü, endüstriyel ve endüstriyel olmayan iç mekan panellerine yönelik yeni reçine çözümlerimizde tüm hızıyla devam ediyor.

Bütün bunların yanı sıra izolasyon, otomotiv, havacılık, uzay ve savunma sanayilerine yönelik olarak da yalıtan, hafifleten, yapıştıran fonksiyonel çözümlere odaklanmış durumdayız. Polisan Kimya olarak yeni dönemde farklı sektörlere yönelik ürün geliştirmeyi ve portföyümüzü genişletmeyi de hedef olarak önümüze koymuş durumdayız.”

Saygı, ihracat yaptıkları ülkeleri Romanya, Bulgaristan, İtalya, Yunanistan, Kosova, İsrail, Mısır ve Avustralya olarak sıralayarak, Balkanlar ve Avrupa’yı hedefleyen ihracat çalışmalarına da hız vereceklerini bildirdi.

ÇAĞDAŞ SAYGI KİMDİR?

Reklam

Verilen bilgiye göre, Çağdaş Saygı, 1980’de İstanbul’da doğdu. Lise öğrenimini Kadıköy Anadolu Lisesi’nde 1992-1999 tarihleri arasında tamamlayan Çağdaş Saygı, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Makine Mühendisliği eğitimi aldı. Boğaziçi Üniversitesi’nde “mühendislik ve teknoloji yönetimi” üzerine yüksek lisans öğrenimi gören Çağdaş Saygı, çalışma hayatına 2003 yılında atıldı. 2008 yılında Polisan Holding bünyesine katılan Çağdaş Saygı, Polisan Kansai Boya ve Polisan Kimya şirketlerinde çeşitli görevlerde bulundu.

Çağdaş Saygı, 2019 yılında Polisan Holding’in Yunanistan’daki fabrika yatırımının başına getirildi. Balkanların tek granül pet üreticisi olan Polisan Hellas’ta 2019-2022 yılları arasında genel müdürlük ​​​​​​​yapan Çağdaş Saygı, 20 Haziran itibarıyla da Polisan Kimya Genel Müdürlüğü’ne getirildi.

Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum Yapın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sanayi

ATO’lu Sanayici İstihbarat Merkezine Kavuştu

İhracatını artırmayı hedefleyen Ankaralı sanayicilere hizmet verecek, Ankara Ticaret Odası (ATO) Dış Ticaret İstihbarat Merkezi hizmete başladı.

Yayınlandı

Tarih

İhracatını artırmayı hedefleyen üyelere ücretsiz hizmet verecek Ankara Ticaret Odası (ATO) Dış Ticaret İstihbarat Merkezi hizmete başladı.

ATO’da yapılan açılış törenine, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez, ATO Başkanı Gürsel Baran, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Cahit Çelik katıldı.

Ankara Kalkınma Ajansının destekleriyle kurulan merkezde ATO üyelerine, pazar araştırmasından müşteri bulmaya, müşteri ile irtibata geçip ödeme şekillerinin kararlaştırılmasına, gümrük işlemlerine ve ödemenin tamamlanmasına kadar geçen tüm ihracat süreçlerinde ücretsiz danışmanlık hizmeti sunulacak.

ÇATI KURULUŞLAR İHRACAT İÇİN ÖNEMLİ

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Dönmez, burada yaptığı konuşmada, çatı kuruluşların ihracat için öncül olmasının önemine işaret etti. Dönmez, ihracat yapan firmalara yönelik, uluslararası alanda hukuki problemlere karşı danışmanlık hizmeti verilmesini de tavsiye etti. OSB’lerde yer bulunamadığına dikkati çeken Dönmez, orta ve uzun vadede ülkenin önünün çok açık olduğunu söyledi.

SAVUNMA SANAYİNDE ÖNEMLİ YERLERE GELDİK

ATO Başkanı Baran da başkentin ihracatta önemli yerlere geldiğini, bunun en çok savunma sanayi alanında hissedildiğini dile getirdi. İhracatın artırılması için yaptıkları çalışmalara değinen Baran, “Büyükelçilerle de ihracatı nasıl artırırız diye görüşmelerde bulunuyoruz, tek derdimiz Ankara’nın ihracatını artırmak. İhracattan gözü korkanlar oluyor, bu iş zor değil ihracat yapmayanları bu yola sokmak zor değil, çalışacağız başaracağız” diye konuştu.

Reklam

Baran, Ankara’da 6 bin olan ihracatçı sayısını kısa vadede 7 bin 500’e çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Çelik de kurulan dış ticaret istihbarat merkezlerinin başkentin ihracatını artıracağını belirterek, hedeflerinin daha önce hiç ihracat yapmamış firmaların da bu işe girmelerini sağlamak olduğunu ifade etti.

Okumaya Devam Et

Sanayi

ATO ile Verimli Bir Görüşme Gerçekleştirdik

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, ATO Başkanı Gürsel Baran ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Yayınlandı

Tarih

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Nebati, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Baran ve beraberindeki heyetle Bakanlıkta bir araya geldiklerini bildirdi.

Küresel ekonomide yaşanan gelişmeler ile son dönem devreye aldıkları uygulamalar hakkında konuştuklarını ifade eden Nebati, istişare odaklı verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirtti.

Okumaya Devam Et

Sanayi

BAYOSB, İş Güvenliğinde Çağı Yakaladı

Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi (BAYOSB) iş sağlığı ve güvenliği konusundaki vereceği eğitimlerde teknolojinin son ürünlerini sanal gerçeklik senaryolarını kullanıyor.

Yayınlandı

Tarih

Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi (BAYOSB) Türkiye iş hayatının en büyük sorunlarından birisi olan iş sağlığı ve güvenliği konusundaki vereceği eğitimlerde teknolojinin son ürünlerini kullanıyor.

BAYOSB, Avrupa Birliği Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı’ndan de hibe desteği aldığı ‘BAYOSB Sürdürebilir Eğitim Merkezi Projesi kapsamında hem BAYOSB katılımcılarının inşaat ve firmalarının çalışanlarına, çevredeki diğer firmaların çalışanlarına, bölgedeki üniversite ve meslek liselerindeki öğrencilere  arttırılmış sanal gerçeklik gözlükleri ile iş güvenliği eğitimini önümüzdeki aylardan itibaren vermeye başlayacak.

SANAL GERÇEKLİK SENARYOLARI HAZIR

BAYOSB Sürdürülebilir Eğitim Merkezi’ni Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Daire Başkanlığı’ndan 191 bin Euro hibe desteği alarak hayata geçirdiklerini ve proje kapsamında Uzun bir hazırlık sürecinin ardından sanal gerçeklik senaryo içeriklerinin oluştuğunu belirten BAYOSB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Telseren, “İnşaat ve fabrikadaki makinaların çalışmalarına yönelik bu içerikler ile yenilikçi eğitimlere hazırlandık. Bu eğitimlerin verileceği izole sınıf ortamı da tamamlandı. Şu anda eğitime hazırız. Çalışanlar ile öğrencilerin iş sağlığı ve güvenliği konusundaki farkındalığını bu eğitimlerle artıracağız” dedi.  

Sürdürebilir Eğitim Merkezi Projesinin diğer faaliyeti olan uzak eğitim sistemlerinin ve mobil uygulamaların da hazır olduğunu anlatan Telseren, teorik eğitimlere uzaktan katılmak isteyen kişilere uzaktan eğitim sistemi üzerinden eğitim verileceğini söyledi. Telseren, mobil uygulama ile uzaktan eğitim sistemi, sanal gerçeklik eğitim görselleri, mevzuaat gibi konularda içeriklerin de paylaşılacağını ifade etti.  

ETKİN BİR EĞİTİM OLACAK

Türkiye iş hayatında en büyük sorunlardan biri olan iş sağlığı ve bu noktada teknolojinin geldiği en son noktayı da bu eğitimlere dahil ederek en verimli sonucu almayı hedeflediklerini belirten Telseren,“ Bölgedeki üretim yapan sanayicilerin çalışanları ile devam eden inşaatların işçileri dışında çevre firmaların çalışanları, üniversite ve meslek lisesi öğrencilerine de artırılmış sanal gerçeklik gözlükleri VR ile iş güvenliği eğitimi vereceğiz. VR teknolojisi tamamen farklı bir gerçekliği simüle ediyor. Daha fazla sürükleyici ekipman kullanıyor. Kullanıcının işitsel duygularını harekete geçirerek daha etkin bir eğitim imkanı sunuyor. Bu yenilikçi eğitim ile iş kazalarının azalmasını ve iş sağlığı ve güvenliği bilincinin artırılmasını hedefliyoruz” diye konuştu.

Reklam
Okumaya Devam Et

Trendler

Copyright © 2022 Sanayi Gazetesi - Tüm hakları saklıdır.