Bizi Takip Edin
movenpick

Sanayi

OSB AKADEMİ, KAPILARINI İZGÖREN İLE AÇTI

Kütahya OSB Eğitim Akademisi’nin, yazar Ahmet Şerif İzgören’in vermiş olduğu seminer ile açılış lansmanı gerçekleştirildi.

Yayınlandı

Tarih

Kütahya Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü tarafından faaliyete geçirilen Kütahya OSB Eğitim Akademisi’nin, yazar Ahmet Şerif İzgören’in vermiş olduğu seminer ile açılış lansmanı gerçekleştirildi. Yatırımcılara özel olarak sunulacak olan eğitimlerin yer alacağı “OSB Akademi’nin açılış lansmanına ilgi büyüktü.

FİRMALARIN İSTEKLERİ DOĞRULTUSUNDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Açılış konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet edilen Kütahya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Eskioğlu konuşmalarında; “Kütahya Organize Sanayi Bölgesi’nin kıymetli yatırımcıları ve değerli misafirler, hepiniz OSB Akademi’nin açılış lansmanına hoş geldiniz. Sanayi Bölgemizin alt ve üst yapılarını ne kadar önemsiyorsak; firmalarımızın sosyal, kültürel ve yüksek kalite standartlarına sahip hale gelebilmesini de bir o kadar önemsiyoruz. Bu doğrultuda açmış olduğumuz OSB Akademi ile firmalarımızın ihtiyaç duyduğu, personeline her türlü nitelikleri kazandıracak eğitimler almasının yolunu açmış bulunuyoruz. Bu eğitimler firmalarımızın ihtiyaçları doğrultusunda gerçekleştirilecektir” diye konuştu.  

Eğitimlerimizin firmalarımıza, dolayısı ile şehrimize ve ülkemize önemli katkılar sunacağına inanıyoruz diyen Başkan Eskioğlu, “Mevcut çalışanlarımızın niteliklerini artırmaya yönelik bu tür programların yanı sıra meslek edindirme merkezi ile yeni ve nitelikli personel yetiştirme yolunda bir adım daha atıyoruz. Kütahya’da en önemli sanayi potansiyelini oluşturan Organize Sanayi Bölgemizin her konuda ileriye gitmesini sağlamak hepimizin görevidir. Bu görevi de layıkı ile yerine getireceğimize inanıyorum. Açılış lansmanında bize katılarak heyecan katan Ahmet Şerif İzgören’e  huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Katılımınız bir kazanç oluğu gibi, katılımınızdaki sunumunuz da bizim için bir kazanç olacağını düşünüyorum” dedi.

REKOR BAŞVURU SAYISI

Güzel bir haber ile konuşmasını tamamlamak istediğini belirten Eskioğlu, “Biliyorsunuz ki sanayi bölgemize TOBB öncülüğünde bir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kazandırdık. Bu lisenin ihtiyaçlarına Kütahya Organize Sanayi Bölgesi olarak gönüllü olduk. Şu anda atölyeleri, çevre düzenlemesini ve spor alanlarını tamamlıyoruz. Lisemize başlangıçta 102 kişilik bir kontenjan açıldı fakat şu an tercih döneminde binin üzerinde bir başvuru bulunmakta. Bu başvuru sayısı bir rekor sayıdır. Kontenjan artırma talebi geldi fakat kaliteli eğitim için biz bu sayıda bir kontenjanı uygun gördük. Kütahya Organize Sanayi Bölgesi’nden bir Kütahya ekolü yaratmayı hedefliyoruz. Lisemizden mezun olan öğrencilerin yarısı çok büyük nitelikli mühendisler olacak, diğer yarısı da çok iyi teknik personel olarak Türkiye sanayisinin tamamına hizmet edecektir. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

DEĞERLERLE YÖNETMEK

Kütahya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Eskioğlu’nun konuşmalarının ardından Ahmet Şerif İzgören, “Değerlerle Yönetmek” konulu sunumunu konuklarla paylaştı. Keyifli saatlerin geçirildiği sunumun sonunda Kütahya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Eskioğlu ve KÜTSO Başkanı İsmet Özotraç, Ahmet Şerif İzgören’e hediyelerini takdim etti. Seminer bitiminde düzenlenen imza etkinliğinin ardından organizasyon son buldu.

Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum Yapın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sanayi

ATO’lu Sanayici İstihbarat Merkezine Kavuştu

İhracatını artırmayı hedefleyen Ankaralı sanayicilere hizmet verecek, Ankara Ticaret Odası (ATO) Dış Ticaret İstihbarat Merkezi hizmete başladı.

Yayınlandı

Tarih

İhracatını artırmayı hedefleyen üyelere ücretsiz hizmet verecek Ankara Ticaret Odası (ATO) Dış Ticaret İstihbarat Merkezi hizmete başladı.

ATO’da yapılan açılış törenine, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez, ATO Başkanı Gürsel Baran, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Cahit Çelik katıldı.

Ankara Kalkınma Ajansının destekleriyle kurulan merkezde ATO üyelerine, pazar araştırmasından müşteri bulmaya, müşteri ile irtibata geçip ödeme şekillerinin kararlaştırılmasına, gümrük işlemlerine ve ödemenin tamamlanmasına kadar geçen tüm ihracat süreçlerinde ücretsiz danışmanlık hizmeti sunulacak.

ÇATI KURULUŞLAR İHRACAT İÇİN ÖNEMLİ

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Dönmez, burada yaptığı konuşmada, çatı kuruluşların ihracat için öncül olmasının önemine işaret etti. Dönmez, ihracat yapan firmalara yönelik, uluslararası alanda hukuki problemlere karşı danışmanlık hizmeti verilmesini de tavsiye etti. OSB’lerde yer bulunamadığına dikkati çeken Dönmez, orta ve uzun vadede ülkenin önünün çok açık olduğunu söyledi.

SAVUNMA SANAYİNDE ÖNEMLİ YERLERE GELDİK

ATO Başkanı Baran da başkentin ihracatta önemli yerlere geldiğini, bunun en çok savunma sanayi alanında hissedildiğini dile getirdi. İhracatın artırılması için yaptıkları çalışmalara değinen Baran, “Büyükelçilerle de ihracatı nasıl artırırız diye görüşmelerde bulunuyoruz, tek derdimiz Ankara’nın ihracatını artırmak. İhracattan gözü korkanlar oluyor, bu iş zor değil ihracat yapmayanları bu yola sokmak zor değil, çalışacağız başaracağız” diye konuştu.

Reklam

Baran, Ankara’da 6 bin olan ihracatçı sayısını kısa vadede 7 bin 500’e çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Çelik de kurulan dış ticaret istihbarat merkezlerinin başkentin ihracatını artıracağını belirterek, hedeflerinin daha önce hiç ihracat yapmamış firmaların da bu işe girmelerini sağlamak olduğunu ifade etti.

Okumaya Devam Et

Sanayi

ATO ile Verimli Bir Görüşme Gerçekleştirdik

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, ATO Başkanı Gürsel Baran ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Yayınlandı

Tarih

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Nebati, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Baran ve beraberindeki heyetle Bakanlıkta bir araya geldiklerini bildirdi.

Küresel ekonomide yaşanan gelişmeler ile son dönem devreye aldıkları uygulamalar hakkında konuştuklarını ifade eden Nebati, istişare odaklı verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirtti.

Okumaya Devam Et

Sanayi

BAYOSB, İş Güvenliğinde Çağı Yakaladı

Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi (BAYOSB) iş sağlığı ve güvenliği konusundaki vereceği eğitimlerde teknolojinin son ürünlerini sanal gerçeklik senaryolarını kullanıyor.

Yayınlandı

Tarih

Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi (BAYOSB) Türkiye iş hayatının en büyük sorunlarından birisi olan iş sağlığı ve güvenliği konusundaki vereceği eğitimlerde teknolojinin son ürünlerini kullanıyor.

BAYOSB, Avrupa Birliği Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı’ndan de hibe desteği aldığı ‘BAYOSB Sürdürebilir Eğitim Merkezi Projesi kapsamında hem BAYOSB katılımcılarının inşaat ve firmalarının çalışanlarına, çevredeki diğer firmaların çalışanlarına, bölgedeki üniversite ve meslek liselerindeki öğrencilere  arttırılmış sanal gerçeklik gözlükleri ile iş güvenliği eğitimini önümüzdeki aylardan itibaren vermeye başlayacak.

SANAL GERÇEKLİK SENARYOLARI HAZIR

BAYOSB Sürdürülebilir Eğitim Merkezi’ni Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Daire Başkanlığı’ndan 191 bin Euro hibe desteği alarak hayata geçirdiklerini ve proje kapsamında Uzun bir hazırlık sürecinin ardından sanal gerçeklik senaryo içeriklerinin oluştuğunu belirten BAYOSB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Telseren, “İnşaat ve fabrikadaki makinaların çalışmalarına yönelik bu içerikler ile yenilikçi eğitimlere hazırlandık. Bu eğitimlerin verileceği izole sınıf ortamı da tamamlandı. Şu anda eğitime hazırız. Çalışanlar ile öğrencilerin iş sağlığı ve güvenliği konusundaki farkındalığını bu eğitimlerle artıracağız” dedi.  

Sürdürebilir Eğitim Merkezi Projesinin diğer faaliyeti olan uzak eğitim sistemlerinin ve mobil uygulamaların da hazır olduğunu anlatan Telseren, teorik eğitimlere uzaktan katılmak isteyen kişilere uzaktan eğitim sistemi üzerinden eğitim verileceğini söyledi. Telseren, mobil uygulama ile uzaktan eğitim sistemi, sanal gerçeklik eğitim görselleri, mevzuaat gibi konularda içeriklerin de paylaşılacağını ifade etti.  

ETKİN BİR EĞİTİM OLACAK

Türkiye iş hayatında en büyük sorunlardan biri olan iş sağlığı ve bu noktada teknolojinin geldiği en son noktayı da bu eğitimlere dahil ederek en verimli sonucu almayı hedeflediklerini belirten Telseren,“ Bölgedeki üretim yapan sanayicilerin çalışanları ile devam eden inşaatların işçileri dışında çevre firmaların çalışanları, üniversite ve meslek lisesi öğrencilerine de artırılmış sanal gerçeklik gözlükleri VR ile iş güvenliği eğitimi vereceğiz. VR teknolojisi tamamen farklı bir gerçekliği simüle ediyor. Daha fazla sürükleyici ekipman kullanıyor. Kullanıcının işitsel duygularını harekete geçirerek daha etkin bir eğitim imkanı sunuyor. Bu yenilikçi eğitim ile iş kazalarının azalmasını ve iş sağlığı ve güvenliği bilincinin artırılmasını hedefliyoruz” diye konuştu.

Reklam
Okumaya Devam Et

Trendler

Copyright © 2022 Sanayi Gazetesi - Tüm hakları saklıdır.