Bizi Takip Edin
movenpick

Sanayi

OSTİM GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM FONU’NUN TANITIMI YAPILDI

Üretim ve büyüme odaklı şirketlere destek olma prensibiyle hareket eden OSTİM Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun OSTİM Konferans Salonu’nda tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Yayınlandı

Tarih

Büyüme ve katma değer üretme potansiyeli olan şirketlere yatırım yapma stratejisi ile kurulan OSTİM Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun (OSTİM GSYF) tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, OSTİM Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, finansmana erişimde ciddi bir sorunlarla karşılaşıldığını söyledi. OSTİM Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun birçok ülkede kullanılan bir metot olduğuna işaret eden Özdebir, bunun finansman yöntemlerinin en değerlilerinden biri olduğunu vurguladı.

“SADECE OSTİM’E DEĞİL TÜM TÜRKİYE’YE HİTAP EDİYOR”

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın da söz konusu projenin sadece OSTİM’e değil, tüm Türkiye’ye hitap ettiğini belirterek, fonun firmalara ve Türkiye’ye hayırlı sonuçlar getirmesini diledi. OSTİM Yatırım AŞ Genel Müdürü Abdullah Çörtü de başta OSTİM olmak üzere KOBİ’lerin katma değerini ve iş hacmini artırıcı projeler ürettiklerini bildirdi. Esas amaçlarının finansal güçlerini, karlılıklarını ve iş hacimlerini artırmak olduğunu ifade eden Çörtü, KOBİ’lere destek olmak için bu fonu oluşturmaya karar verdiklerini kaydetti.

Albaraka Portföy AŞ Genel Müdürü Emin Özel de fonun büyüklüğünü, OSTİM’in layık olduğu yerlere ulaştıracaklarını vurguladı. Toplantıya ayrıca MÜSİAD Ankara Şube Başkanı Hasan Fehmi Yılmaz, Kalkınma Ajansı ve KOSGEB’den yöneticiler ile akademisyenler katıldı.

Reklam

FON MAYISTA KURULDU

Mayısta OSTİM Yatırım AŞ ile Albaraka Portföy Yönetim AŞ’nin yaptığı iş birliği ile kurulan OSTİM GSYF, büyüme ve katma değer üretme potansiyeli olan şirketlere yatırım yapma stratejisiyle girişim ekosistemine katkı sağlamayı amaçlıyor. Teknoloji yoğun şirketlere odaklanacak fon, OSTİM’in sahip olduğu ekosistemin gücüyle KOBİ’lerin dijital dönüşümüne katkı sağlayacak teknoloji şirketlerini desteklerken aynı zamanda yatırım yaptığı girişimler eliyle OSTİM ekosistemindeki KOBİ’lerin yeni çağa uyum sağlama yolunda destekçisi olacak.

Nitelikli tüm yatırımcılara açık olan fon, sağladığı vergi avantajları yanında teknoloji geliştirme bölgelerinde faaliyet gösteren firmalar ile Ar-Ge ve tasarım merkezlerine de alternatif bir yatırım aracı görevi görecek.

Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum Yapın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sanayi

VALİ PEHLİVAN, SANAYİCİLER İLE KAHVALTIDA BULUŞTU

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi sanayicileri ile bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu.

Yayınlandı

Tarih

MTOSB Model Fabrika’da sanayiciler ile sabah kahvaltısında bir araya gelen Vali Pehlivan’a, MTOSB Başkanı Sabri Tekli, MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan, Başkan Vekili Veysel Memiş, Yönetim Kurulu Üyeleri Seyfetullah Işık, Kürşat Haddat, Denetim Kurulu Üyeleri Hasan Yıldırım ve Yılmaz Akyüz, Bölge Müdürü Halil Yılmaz eşlik ettiler.

Toplantıda konuşan MTOSB Başkanı Sabri Tekli, Mersin’e daha çok sanayi alanı kazandırmak için hareket ettiklerini kaydederek, ‘Sanayicilerimiz kabına sığmayan bir yapı içerisinde çalışıyorlar. Yeni yatırım alanları, yeni istihdamlar için şu an 400’ü aşkın müracaat var. Biz de yönetim kurulu olarak yeni sanayi alanları yaratabilmek için çalışıyoruz.  4. Bölgemizin sonuna geldik. Hedefimiz kısa süre içerisinde 4. Bölgemizin tahsislerini tamamlayarak, 5. Ve 6. Bölgelerin resmi çalışmalarına başlamak’ dedi.

Yaklaşık 2 saat süren toplantıda Mersin Valisi Pehlivan yaptıkları çalışmalardan dolayı sanayicilere teşekkür etti.  MTOSB Sanayicileri ise dilek ve önerilerini Vali Pehlivan ile paylaştılar.

Okumaya Devam Et

Sanayi

KADIN SANAYİCİLERDEN SÜTCÜ’YÜ ZİYARET

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Kadın Sanayiciler Platformu, AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü’ye seçimleri yeniden kazandığı için tebrik ziyaretine gitti.

Yayınlandı

Tarih

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Kadın Sanayiciler Platformu, AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Ziyarette Kadın Sanayiciler Platformunun çalışmalarına ilişkin bilgi alışverişinde bulunuldu.

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) 16’ncı olağan genel kurulu seçimlerini yeniden kazanan Sütcü’nin ziyaretine Kadın Sanayiciler Platformu üyeleri geldi. Yönetim Kurulu Başkanlığına yeniden seçilen Bekir Sütçü, ev sahibi olarak konuklarının ziyaretinden duyduğu mutluluğu dile getirdi. Sütçü, AOSB’nin ülkesini seven ve bu sevgiyle üreten sanayicileri ile büyüdüğünü, güçlendiğini söyledi.

Okumaya Devam Et

Sanayi

ESKİŞEHİR OSB ELEKTRİKLİ ARAÇLAR İÇİN ŞARJ İSTASYONLARI KURUYOR

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi, elektrikli araç şarj istasyonları kurmak için düğmeye bastı. Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli, elektrikli araç şarj istasyonları için altyapı çalışmalarına hız verdiklerini söyledi.

Yayınlandı

Tarih

Çevre dostu ve yenilenebilir enerji alanında yaptıklarıyla Türkiye’deki birçok OSB’ye örnek olan Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi, elektrikli araç şarj istasyonları kurmak için düğmeye bastı. Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli, elektrikli araç şarj istasyonları için altyapı çalışmalarına hız verdiklerini belirterek, şarj ünitelerini yakın tarihte sanayicilerin hizmetine sunacaklarını ifade etti.

Çevre kirliliğinin en önemli sebepleri arasında yer alan fosil yakıtlı araçlardan çevreci, sessiz ve teknolojik olan yüzde 100 elektrikli araçlara dönüşüm büyük önem taşırken, dünya genelinde elektrikli taşıt sayısı ve elektrikli araç kullanımı, teknolojinin de gelişimiyle günden güne artıyor. Elektrikli araç kullanımını teşvik etmek, elektrikli araç kullananlara hizmet vermek üzere çalışmalarına hız veren Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB), bölgeye şarj üniteleri kurmaya hazırlanıyor.  

TOGG İVME YARATACAK

Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, elektrikli araç şarj istasyonları kurmak içinsıfır karbon salınımlı ve çevre dostu olan elektrikli araç kullanımını teşvik etmek hem de elektrikli araç kullananlara hizmet vermek üzere çalışmalarını hızlandırdıklarını belirtti. Küpeli altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından şarj istasyonlarını sanayicilerin hizmetin sunacaklarını ifade ederek, “Bilindiği üzere elektrikli araçların kullanımı ülkemizde giderek yaygınlaşmaktadır. Yerli otomobilimiz TOGG’un yaratacağı ivmelenmeyle, şarj istasyonlarının sayısında da bir artış gerekeceği ortada” dedi.

“ÇOK SAYIDA ÜNİTE KURACAĞIZ”

Dünya ortalamalarına baktığımızda her 10 elektrikli araca bir şarj ünitesi ihtiyacını görüldüğünü belirten Küpeli,”2030’da 1 milyonun üzerinde elektrikli araç sayısına ulaşacağımız öngörüldüğünde, en az 100 bin civarında şarj ünitesi ihtiyacı ortaya çıkıyor. Bu anlamda güçlü bir şarj ağı altyapısı, elektrikli araç ekosisteminin gelişmesi için olmazsa olmaz. Türkiye’nin en yeşil OSB’si ünvanına sahip olan Eskişehir OSB olarak, sıfır karbon salınımlı ve çevre dostu olan elektrikli araç kullanımını teşvik etmek hem de elektrikli araç kullananlara hizmet vermek üzere çalışmalara start verdik. Bölgemizde belirlediğimiz noktalara şarj istasyonları kurmak üzere şarj üniteleri temin ettik. Gerekli çalışmaları tamamladıktan sonra bu istasyonları sanayicimizin ve vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. İlerleyen aylarda OSB alanlarımızın içinde çok sayıda yeni şarj üniteleri kuracağız. Eskişehir OSB olarak ilklerin OSB’si olmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Reklam
Okumaya Devam Et

web tasarımı

Reklam

Trendler

Copyright © 2022 Sanayi Gazetesi - Tüm hakları saklıdır.