Bizi Takip Edin
movenpick

Sanayi

SİMEP ÖĞRENCİLERİ KARNELERİNİ ALDI

Erkunt Mesleki Eğitim Merkezinde eğitim gören Sanayici İşbirliğinde Mesleki Eğitim Projesi (SİMEP) öğrencileri 2021 -2022 eğitim ve öğretim yılı karne töreni Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Yayınlandı

Tarih

Erkunt Mesleki Eğitim Merkezinde eğitim gören Sanayici İşbirliğinde Mesleki Eğitim Projesi (SİMEP) öğrencileri 2021 -2022 eğitim ve öğretim yılı karne töreni Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir’in katılımıyla gerçekleştirildi.  Karne töreninde dereceye giren öğrencilere, çeşitli hediyeler verildi.

Törene Özdebir’inyanı sıra, ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek, Eğitim Kurulu Üyeleri, bölgede yer alan sanayiciler, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

“SADECE ÖĞRENMEK YETMİYOR”

Karne töreninde konuşan ASO Başkanı Nurettin Özdebir, hayallerinin Türkiye’yi geleceğe taşıyacak nesilleri donanımlı şekilde yetiştirmek olduğunu belirtti. SİMEP öğrencileri ile bu hayalin gerçekleştirilmesinde önemli bir adım attıklarını söyleyen Özdebir,“Gelecekte yüksek teknolojili ürünleri sizler üreteceksiniz. Sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Ülkemizde kurlardaki oynaklık, enflasyon ve cari açık gibi birtakım sıkıntılarımız var. Aslında bütün bunların çözümü, bütün bunların ilacı bu salondaki insanlar. Eğer biz ülke olarak cari açık derdinden kurtulabilir, cari fazla veren bir ekonomi haline gelirsek, başkalarına el açma mecburiyetinde kalmayacağımız için kimsenin de bizimle oynayabilmesi mümkün olmayacak.  Bunun için iyi yetişmeniz gerekir. Yani sadece öğrenmek yetmiyor. Ne bildiğiniz değil, bildiklerinizle neler yapabildiğiniz önemli. Bilginin hızla eskidiği bir çağda yeni bilgiye ulaşmak ve onu kullanabilmek büyük önem taşıyor. Bildiğinizi üretime çevirebilmeniz değişime ayak uydurmanız lazım. Bu topraklarda var olabilmek için her yönden başarılı olmak zorundayız” dedi.

“TEKNOLOJİK ÜRÜNLERİ İHRAÇ EDEN ÜLKE OLMALIYIZ”

Ülke olarak yüksek katma değer içeren teknolojik ürünler üretmek mecburiyetinde olduklarını ifade eden Özdebir,“Sadece teknolojik ürünleri kullanan değil, o ürünleri üreten ve ihraç eden ülkeye dönüşmemiz lazım.  Yüksek katma değerli üretim için de en büyük gücümüz sizlersiniz. Sizlere güveniyoruz. Bu eğitim ve öğretim yılında almış olduğunuz takdir, teşekkür ve onur ödülleri bizleri son derece gururlandırdı. Tatili hak ettiniz. Tatil yaparken de kendinize fırsat yaratın ve bol bol kitap okuyun. Okuduğunuz kitaplarda hayata dair mutlaka öğreneceğiniz şeyler olacaktır. Bu fırsatı kaçırmayın” diye konuştu.

“MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİME BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ”

ASO 1. OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütekise bölge yönetimi olarak, mesleki ve teknik eğitime büyük önem verdiklerini söyledi ve bölgede, anaokulundan çıraklık okuluna, teknik kolejden meslek yüksekokuluna kadar her türden mesleki ve teknik eğitim kurumları ile Türkiye’ye rol model oluşturacak eğitim faaliyetlerinin gerçekleştirildiğini vurguladı. SİMEP projesinin sanayiciler için çok önemli olduğunu belirten Tütek” Okurken iyi bir meslek sahibi olmak isteyen gençlerimiz bugün SİMEP projesinden mezun olarak iş hayatına atılıyor. Bugün burada başarı ödülü alan öğrenciler zaman gelecek böyle müesseseler kuracak. Ancak önerim bu eğitime kendilerini versinler, çalışmak için önemli bir fırsat. SİMEP projesinde hem eğitim gördünüz, hem para kazandınız. Bu çok önemli bir avantaj. Çok çalışın ve fark yaratın. Para hiçbir zaman önceliğiniz olmasın. Çok çalışırsanız her şey kendiliğinden gelecektir. Sizleri okulunuzda gösterdiğiniz başarılardan dolayı tebrik ediyor, yeni hayatınızda başarılar diliyorum” diye konuştu.

SİMEP projesinde 2021-2022 eğitim öğretim yılı döneminde 250 öğrenci karne alırken dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Reklam
Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum Yapın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sanayi

TÜRKONFED’E DÖNÜŞÜM SÜRECİNDE BÜYÜK DESTEK

BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kasalı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, TÜRKONFED ve TÜSİAD’ı ziyaret etti.

Yayınlandı

Tarih

BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kasalı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, TÜRKONFED  ve TÜSİAD’ı  ziyaret etti. Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte İstanbul’da hem üst kuruluşları TÜRKONFED ‘i hem de TÜSİAD Başkanlarını ziyaret ettiklerini dile getiren BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kasalı, karşılıklı görüş alışverişinde bulunduklarını ve yeni projeler konusunda verimli bir toplantı yaptıklarını belirtti.

‘‘ELİMİZDEN GELEN KATKIYI FAZLASIYLA VERECEĞİZ’’

TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez’e BASİFED’in yeniden yapılanma çalışmaları hakkında bilgi verdiğini belirten Kasalı, “Başkan Sönmez, TÜRKONFED’in de yeni bir yapısal dönüşüm içerisinde olduğunu,  yeni dönemde hedeflerin başında Anadolu’daki üye federasyonların kurumsallaşması  için yeni bir yöntem  geliştirdiklerini ve bu yeni  yöntemde de  BASİFED’in tecrübeleri de çok değerli olacağını bizlere söyledi.’’

BASİFED olarak bu sürece elimizden gelen katkıyı fazlasıyla vereceklerini  belirten  Kasalı, ‘‘ İş dünyasının temsilcileri olarak bulunduğumuz noktada da sorunların çözümü için önerilerimizi her zaman gündeme getirerek çözüme katkı sunmaya devam edeceğiz’’ dedi.

‘‘PAYDAŞLARIN BİR ARAYA GELMESİ ÇOK ÖNEMLİ’’

Reklam

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan’ında ziyarette ‘Yeni  Bir Anlayışla Geleceği İnşa’ Raporu ile ilgili ayrıntı bilgilendirme yaptığını ifade eden Kasalı, ‘‘Turan’ın Türkiye’nin yeniden inşa sürecinde KOBİ’lerin ve Anadolu’nun etkisinin yadsınamayacağını bu noktada bağımsız sivil toplum örgütlerinin desteğinin çok önemli olduğunun altını çizdi’’ diye konuştu.

Cumhuriyet ve aydınlanmadan yana olanların, Kurtuluş ve kuruluşun kenti olan İzmir’in İş İnsanlarının Ortak sesi olduklarını belirten Kasalı, “Derinleşmenin beraber çalışma ile mümkün olacağını düşünüyoruz. Bu noktada sivil toplumun öneminin tüm paydaşlar tarafından farkına varılması gerekiyor. Ülkemizde ekonomi başta olmak üzere birçok sorun var. Bu sorunların çözümü için tüm paydaşların bir araya gelmesi ile özellikle sivil toplum kuruluşlarının desteği çok önemli. Biz İş dünyası temsilcileri kurumları olarak bu sürece her türlü katkıyı vermeye hazırız” ifadelerini kullandı.

Okumaya Devam Et

Sanayi

PREFABRİK SANAYİ YAPILARI DEPREME NE KADAR DAYANIKLI?

Prof. Dr. Şevket Murat Şenel ve Tekstil Mühendisi Yalın Aydın prefabrik sanayinin depreme ne denli dayanıklı olduğu ve alınması gereken tedbirler hakkında Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü Konferans Salonu’nda OSB üyelerine seminer verdi.

Yayınlandı

Tarih

Prefabrik sanayi yapıları depreme ne kadar dayanıklı? Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü  Konferans Salonu’nda Prof. Dr. Şevket Murat Şenel  ile Tekstil Mühendisi Yalın Aydın, bu sorunun cevabını açıkladı…

SADECE BİNALAR DEĞİL İÇİNDEKİ YATIRIM DA TEHDİT ALTINDA

Ülkemizin büyük bir bölümü deprem riski altında ve sanayi yapılarının büyük çoğunluğu prefabrik, tek katlı, birleşimi mafsallı yapılardan oluşuyor. Bu yapıların ülke ekonomisi açısından önemi büyük.

Yaşanan deprem felaketleri sadece binaların değil, binaların içine yatırılan çok büyük miktardaki sermaye birikiminin de kaybolmasına sebep oluyor.  Bu durum muhtemel bir deprem felaketinden önce prefabrik sanayi yapılarının deprem davranışlarının daha ayrıntılı olarak incelenmesi, takviye gerektiren yapıların belirlenmesi için hızlı değerlendirme kriterlerinin saptanması gerekliliğini ortaya koyuyor.

DENİZLİ NE DURUMDA?

Reklam

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü  Konferans Salonu’nda “Mevcut Prefabrik Sanayi Yapılarının deprem performansı ve GES Panelleri Sebebiyle Oluşan İlave Yüklerin Sebep Olduğu Etkiler” semineri ve ardından ”Bina Güçlendirme ve Restorasyonunda Teknik Tekstil Kullanımı” semineri gerçekleştirildi.  Prof. Dr. Şevket Murat Şenel ile Tekstil Mühendisi Yalın Aydın gerçekleştirdikleri seminerde; Mevcut sanayi yapılarının durumu, Denizli Organize Sanayi Bölgesi olarak, ne durumda olunduğu, prefabrik sanayi yapılarının deprem performansını etkileyen hususlar ele alındı. Ayrıca, güneş enerjisi panellerinin yapılar üzerindeki etkileri, prefabrik sanayi yapılarının güçlendirilmesine yönelik konular ele alındı. 

Okumaya Devam Et

Sanayi

BOR OSB’DE 7 FİRMAYA ARSA TAHSİSİ YAPILDI

Niğde Bor OSB Yönetim Kurulu, Vali Mustafa Koç, başkanlığında gerçekleştirildi. Yatırımcılara müjde niteliğinde arsa tahsisi sağlandı.

Yayınlandı

Tarih

Bor Karma ve Deri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi adına Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Yılmaz Şimşek tarafından,  Vali Koç’un katılımları ile 7 firmaya toplamda 217 bin 530 metrekare arsa tahsisi yapıldı.

Kısa süre içerisinde inşaat faaliyetlerine başlayacak yatırımcılar, 2023 yılında yatırımlarını tamamlayarak Niğde ve ülke için istihdam ve ekonomiye katkı sağlayacak.

Okumaya Devam Et

web tasarımı

Reklam

Trendler

Copyright © 2022 Sanayi Gazetesi - Tüm hakları saklıdır.