Bizi Takip Edin
movenpick

Sanayi

ZİVELLA’DAN ADAPAZARI’NA 7 MİLYON DOLARLIK YATIRIM!

Zivella, Adapazarı Kaynarca’da bulunan Mobilya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ne yaklaşık 20 bin metrekarede yer alması planlanan yeni bir tesis yatırımı yapacak.

Yayınlandı

Tarih

Ofis mobilyalarına yönelik yeni nesil tasarımlara imza atan Zivella, Adapazarı Kaynarca’da bulunan Mobilya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ne yeni bir tesis yatırımı yapacak. Yaklaşık 20 bin metrekarede yer alması planlanan yatırıma 2023’ün ilk çeyreğinde start verilmesi hedefleniyor.

Yeni nesil tasarım ofis mobilyaları alanında faaliyet yürüten Zivella, yeni bir üretim tesisi için kolları sıvadı. Toplam tutarı 7 milyon dolar olarak öngörülen yeni yatırımın Adapazarı, Kaynarca bölgesinde yer aldığını ve inşaata 2023’te başlamak istediklerini dile getiren Zivella Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Uzun, “Yapacağımız yeni tesiste sürdürülebilirliğe odaklanıyoruz” dedi.

37 ÜLKEYE İHRACAT YAPIYOR

Abdurrahman Uzun, 2 bin 850 dolarlık sermayeyle Rize’den yola çıkarak Zivella’yı kurdu. Firmayı 1999’da kurduktan sonra ilk ihracatı 2000 yılında yaptıklarına vurgu yapan Uzun, “Şu anda 37 ülkeye ihracat yapıyoruz. Bu ülkeler arasında yer alan Azerbaycan ve İngiltere’de birer mağazamız var. Bunu yaparken de ciromuzun yüzde 50’sini ihracattan elde ediyoruz. Hedefimiz bu oranı daha fazla yukarı çıkarmak. Esas hedefimiz kendi sektörümüzde ihracatı en çok yapan firma olmak” dedi. İstanbul, Sultanbeyli’de 11 bin metrekarelik üretim tesislerinin bulunduğunu ve burada ofis mobilyaları alanında yıllık 200 bin adet üretim yaptıklarını anlatan Uzun, “Yönetici grupları, çalışma koltukları, bekleme alanları, dinlenme koltukları ve ofis mobilyaları başta olmak üzere birçok alanda üretimimiz var. Yapmış olduğumuz tasarımlar yurtdışında ciddi talepler görüyor. Tasarımı merkez noktasına almanın faydalarını özellikle yurtdışı fuarlarda çok gördük” dedi.

“OFİSLERDE NEFES ALAN ORTAMLAR OLUŞTURMAK İSTİYORUZ”

Reklam

Türkiye’de start-up düzeyindeki tasarımcı firmaların daha görünür olması açısından bu şirketlerle iş birliği içerisinde ilerlediklerine vurgu yapan Uzun, “İşi tasarım olan start-up’ların ürünlerini iyi bir şekilde pazarlayabilmeleri ve bilinirliklerine katkıda bulunma hususunda bir iş birliğimiz var. Yalınlık ve sadelik tasarımlarımızda merkeze aldığımız en önemli konu. Renk konusunda cesur davranarak geri bildirimleri dikkate alıyoruz” şeklinde konuştu. Yapmış oldukları tasarımlarla nefes alan ortamlar oluşturmak istediklerine dikkat çeken Uzun, “Ofislerde nefes alan ortamları oluşturmak iş verimliliği açısından kıymetli hale geldi. Bu kapsamda alanın doğru kullanılması son derece kıymetli. Biz de odak noktamıza buna almış durumdayız. İnsanları çalışırken evlerindeymiş gibi hissetmelerini istiyoruz” açıklamalarında bulundu.

YENİ FABRİKASINDA SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞE ODAKLANDI

2023’te 20 bin metrekarelik bir fabrika yatırımı yapacaklarını dile getiren Uzun, “Yapacağımız yeni tesiste sürdürülebilirliğe odaklanıyoruz. Ürün adedini artırmaktan ziyade imalat tarafında akıllı üretim ve verimliliği artırmayı amaçlıyoruz. Yeni tesisimizde hayalimiz iyi bir çevre ve çevre bilinci bırakmak” diye konuştu. Yatırımın Adapazarı, Kaynarca bölgesinde yer aldığını ve inşaata 2023’te başlamak istediklerini dile getiren Uzun, burada doğru ürünü doğru zamanda satmayı hedeflediklerini bildirdi. Makine, ekipman ve inşaat maliyetleriyle birlikte yaklaşık 7 milyon dolarlık bir yatırımı yapacaklarını anlatan Uzun, yaptıkları üretimlerde yerlilik oranın artırılmasına özen gösterdiklerini kaydetti.

Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum Yapın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sanayi

ATO’lu Sanayici İstihbarat Merkezine Kavuştu

İhracatını artırmayı hedefleyen Ankaralı sanayicilere hizmet verecek, Ankara Ticaret Odası (ATO) Dış Ticaret İstihbarat Merkezi hizmete başladı.

Yayınlandı

Tarih

İhracatını artırmayı hedefleyen üyelere ücretsiz hizmet verecek Ankara Ticaret Odası (ATO) Dış Ticaret İstihbarat Merkezi hizmete başladı.

ATO’da yapılan açılış törenine, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez, ATO Başkanı Gürsel Baran, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Cahit Çelik katıldı.

Ankara Kalkınma Ajansının destekleriyle kurulan merkezde ATO üyelerine, pazar araştırmasından müşteri bulmaya, müşteri ile irtibata geçip ödeme şekillerinin kararlaştırılmasına, gümrük işlemlerine ve ödemenin tamamlanmasına kadar geçen tüm ihracat süreçlerinde ücretsiz danışmanlık hizmeti sunulacak.

ÇATI KURULUŞLAR İHRACAT İÇİN ÖNEMLİ

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Dönmez, burada yaptığı konuşmada, çatı kuruluşların ihracat için öncül olmasının önemine işaret etti. Dönmez, ihracat yapan firmalara yönelik, uluslararası alanda hukuki problemlere karşı danışmanlık hizmeti verilmesini de tavsiye etti. OSB’lerde yer bulunamadığına dikkati çeken Dönmez, orta ve uzun vadede ülkenin önünün çok açık olduğunu söyledi.

SAVUNMA SANAYİNDE ÖNEMLİ YERLERE GELDİK

ATO Başkanı Baran da başkentin ihracatta önemli yerlere geldiğini, bunun en çok savunma sanayi alanında hissedildiğini dile getirdi. İhracatın artırılması için yaptıkları çalışmalara değinen Baran, “Büyükelçilerle de ihracatı nasıl artırırız diye görüşmelerde bulunuyoruz, tek derdimiz Ankara’nın ihracatını artırmak. İhracattan gözü korkanlar oluyor, bu iş zor değil ihracat yapmayanları bu yola sokmak zor değil, çalışacağız başaracağız” diye konuştu.

Reklam

Baran, Ankara’da 6 bin olan ihracatçı sayısını kısa vadede 7 bin 500’e çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Çelik de kurulan dış ticaret istihbarat merkezlerinin başkentin ihracatını artıracağını belirterek, hedeflerinin daha önce hiç ihracat yapmamış firmaların da bu işe girmelerini sağlamak olduğunu ifade etti.

Okumaya Devam Et

Sanayi

ATO ile Verimli Bir Görüşme Gerçekleştirdik

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, ATO Başkanı Gürsel Baran ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Yayınlandı

Tarih

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Nebati, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Baran ve beraberindeki heyetle Bakanlıkta bir araya geldiklerini bildirdi.

Küresel ekonomide yaşanan gelişmeler ile son dönem devreye aldıkları uygulamalar hakkında konuştuklarını ifade eden Nebati, istişare odaklı verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirtti.

Okumaya Devam Et

Sanayi

BAYOSB, İş Güvenliğinde Çağı Yakaladı

Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi (BAYOSB) iş sağlığı ve güvenliği konusundaki vereceği eğitimlerde teknolojinin son ürünlerini sanal gerçeklik senaryolarını kullanıyor.

Yayınlandı

Tarih

Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi (BAYOSB) Türkiye iş hayatının en büyük sorunlarından birisi olan iş sağlığı ve güvenliği konusundaki vereceği eğitimlerde teknolojinin son ürünlerini kullanıyor.

BAYOSB, Avrupa Birliği Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı’ndan de hibe desteği aldığı ‘BAYOSB Sürdürebilir Eğitim Merkezi Projesi kapsamında hem BAYOSB katılımcılarının inşaat ve firmalarının çalışanlarına, çevredeki diğer firmaların çalışanlarına, bölgedeki üniversite ve meslek liselerindeki öğrencilere  arttırılmış sanal gerçeklik gözlükleri ile iş güvenliği eğitimini önümüzdeki aylardan itibaren vermeye başlayacak.

SANAL GERÇEKLİK SENARYOLARI HAZIR

BAYOSB Sürdürülebilir Eğitim Merkezi’ni Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Daire Başkanlığı’ndan 191 bin Euro hibe desteği alarak hayata geçirdiklerini ve proje kapsamında Uzun bir hazırlık sürecinin ardından sanal gerçeklik senaryo içeriklerinin oluştuğunu belirten BAYOSB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Telseren, “İnşaat ve fabrikadaki makinaların çalışmalarına yönelik bu içerikler ile yenilikçi eğitimlere hazırlandık. Bu eğitimlerin verileceği izole sınıf ortamı da tamamlandı. Şu anda eğitime hazırız. Çalışanlar ile öğrencilerin iş sağlığı ve güvenliği konusundaki farkındalığını bu eğitimlerle artıracağız” dedi.  

Sürdürebilir Eğitim Merkezi Projesinin diğer faaliyeti olan uzak eğitim sistemlerinin ve mobil uygulamaların da hazır olduğunu anlatan Telseren, teorik eğitimlere uzaktan katılmak isteyen kişilere uzaktan eğitim sistemi üzerinden eğitim verileceğini söyledi. Telseren, mobil uygulama ile uzaktan eğitim sistemi, sanal gerçeklik eğitim görselleri, mevzuaat gibi konularda içeriklerin de paylaşılacağını ifade etti.  

ETKİN BİR EĞİTİM OLACAK

Türkiye iş hayatında en büyük sorunlardan biri olan iş sağlığı ve bu noktada teknolojinin geldiği en son noktayı da bu eğitimlere dahil ederek en verimli sonucu almayı hedeflediklerini belirten Telseren,“ Bölgedeki üretim yapan sanayicilerin çalışanları ile devam eden inşaatların işçileri dışında çevre firmaların çalışanları, üniversite ve meslek lisesi öğrencilerine de artırılmış sanal gerçeklik gözlükleri VR ile iş güvenliği eğitimi vereceğiz. VR teknolojisi tamamen farklı bir gerçekliği simüle ediyor. Daha fazla sürükleyici ekipman kullanıyor. Kullanıcının işitsel duygularını harekete geçirerek daha etkin bir eğitim imkanı sunuyor. Bu yenilikçi eğitim ile iş kazalarının azalmasını ve iş sağlığı ve güvenliği bilincinin artırılmasını hedefliyoruz” diye konuştu.

Reklam
Okumaya Devam Et

Trendler

Copyright © 2022 Sanayi Gazetesi - Tüm hakları saklıdır.